Top

Powszechnie wiadomo, że dzień kobiet obchodzimy 8 marca. Nie jest to przypadkowa data, ponieważ święto to wywodzi się ze starożytnego Rzymu, gdzie nazwane było „Matronalia” i nawiązywało do macierzyństwa oraz płodności. W tym dniu mężczyźni spełniali wszystkie marzenia swoich wybranek obdarowując je kwiatami i prezentami. Dzień kobiet wagę międzynarodową uzyskał za sprawą Socjalistycznej Partii Ameryki w Stanach Zjednoczonych w wyniku protestu sufrażystek walczących o równe prawa kobiet.

W Polsce Święto kobiet stało się popularne w czasach PRL-u i jest celebrowane do dziś.  W tym dniu mężczyźni najczęściej kupują kwiaty i czekoladki swoim wybrankom, siostrom czy koleżanką w pracy. Jeżeli jednak rozglądasz się za prezentem wyjątkowym postaw na perfumy. Każda kobieta nigdy nie ma ich za wiele niezależnie od wieku i chętnie poszerzy swoją kolekcję.

Tylko jak wybrać perfumy idealne na dzień kobiet?

Przede wszystkim nie kieruj się eleganckim opakowaniem, ponieważ nie ono jest najważniejsze a jego zawartość. Jeżeli szukasz zapachu dla swojej wybranki postaraj się określić jej typ osobowości to z pewnością pozwoli Ci dobrać odpowiednią kompozycję zapachową.

Typy osobowości sprawdzisz tutaj

 

Zapach bardzo często jest wizytówką człowieka, dlatego jeżeli dopasowałeś już kompozycję zapachową do osobowości z pewnością dokonasz trafnego wyboru. Perfumy stanowią wyjątkowy podarunek na każdą okazję

v

Marka Exscenti to więcej, niż zapachy. To perfumy stworzone z codzienności i jej wszystkich kolorów, z drobnych i wielkich radości, ze skojarzeń tego, co najpiękniejsze.