Top

Zakup perfum idealnych nie należy do prostych zadań. Ogromna ilość kompozycji zapachowych w pięknych opakowaniach nie ułatwia tego zadania. Dodatkowo producenci perfum na każdym kroku zaskakują nas nowymi zapachami, jak więc znaleźć ten najpiękniejszy, który będzie doskonale podkreślał nasz temperament?

Wiele osób kupuje często nietrafione perfumy, ponieważ nie jest dobrze przygotowana do tego zadania. Zanim przystąpisz do działania poznaj przydatne triki, które pozwolą Ci odnaleźć zapach idealny.

Po pierwsze poznaj swoją osobowość, aby wiedzieć w jakich kompozycjach zapachowych się poruszać. Kompozycje pudrowo-kwiatowe doskonale współgrają z romantyczkami, zapachy cytrusowe są stworzone z myślą o kobietach energicznych, pozytywnie nastawionych do świata. Jeżeli jesteś bardziej, jak femme fatale zdecydowanie pasuje do Ciebie piżmo czy ambra, które sprawią, że płeć przeciwna nie będzie w stanie Ci się oprzeć. Doskonale sprawdzą się również zapachy orientalne, które podkreślą Twą osobowość oraz rozgrzewający cynamon lub goździk dodając Ci zmysłowości.

Wiedząc, jaki bukiet zapachowy pasuje do Twojej osobowości wiesz czego szukać. Idąc na zakupy pamiętaj, aby nie sprawdzać więcej niż 4 zapachów, ponieważ Twój zmysł węchu może przestać reagować na kolejne nuty zapachowe.

Sprawdzając perfum zawsze spryskuj ciało nie papierek, ponieważ akordy zapachowe rozwijają się tylko podczas kontaktu ze skórą. Wiesz, że każdy perfum posiada 3 główne nuty zapachowe? Nuta głowy, serca oraz bazy, które nie są wyczuwalne od razu a dopiero po dłuższej chwili. Dlatego daj wybranemu zapachowi trochę czasu, abyś mogła poczuć jego głębię.

Warto na zakupy wybrać się w godzinach rannych, ponieważ po pracy, gdy jesteś zmęczona Twój węch również może płatać Ci figle. Najważniejsze to być w dobrym nastroju, to zdecydowanie wpłynie pozytywnie na znalezienie idealnego zapachu.

Przed zakupem, jeżeli jakiś zapach przypadł Ci do gustu warto poprosić o jego próbkę. Wtedy na spokojnie będziesz mogła zapoznać się z jego wszystkimi nutami zapachowymi i sprawdzić, jak wpływa na Twój nastrój.

Znając te wszystkie sposoby zakup idealnych perfum okazuje się bardzo prosty i przyjemny.

v

Marka Exscenti to więcej, niż zapachy. To perfumy stworzone z codzienności i jej wszystkich kolorów, z drobnych i wielkich radości, ze skojarzeń tego, co najpiękniejsze.