Top

Pobudzają, mobilizują do działania i poprawiają nastrój! Brzmi to jak nowy specyfik o magicznym działaniu a tak naprawdę to efekt oddziaływania perfum i subtelnie dobranych zapachów, które mają ogromny wpływ na nasz mózg.

Dzięki zmysłowi węchu potrafimy odróżnić prawie dziesięć tysięcy zapachów. Olejki eteryczne znajdujące się w perfumach działają jak afrodyzjaki. Nazwa ich pochodzi od greckiej bogini Afrodyty. Już w czasach starożytnych były one wykorzystywane w aromaterapii wykorzystując ich właściwości zdrowotne, relaksacyjne a także zwiększające libido.

Niektóre zapachy, jak ylang-ylang, róża czy jaśmin bardzo mocno oddziałują na kobiety. Zapach drzewa sandałowego pobudza nie tylko kobiety, ale również i mężczyzn. To zapach, któremu bardzo trudno się oprzeć. Są również zapachy, które na każdym wywołują zupełnie inne odczucia. Jedni uwielbiają kompozycję kwiatowe inni wolą zdecydowanie orientalne lub kadzidlane zapachy. Dlatego bardzo ważne jest odkrycie i poznanie siebie, aby wiedzieć, jaki zapach będzie działał na nas pobudzająco a jaki relaksująco.

Wybierając odpowiednie afrodyzjaki możemy nie tylko zwiększyć pożądanie płci przeciwnej, ale także zwiększyć libido i rozpalić zmysły. Do najbardziej popularnych afrodyzjaków należy ylang-ylang. Olejek z tego drzewa był już pozyskiwany w XIX wieku, kiedy odkryto jego uwodzicielskie właściwości. Symbolem miłości jest również jaśmin, który doskonale pobudza zmysły. Nuty ostre i korzenne, jak cynamon, imbir czy paczula poprawiają krążenie oraz zwiększają doznania. Orientalne zapachy czekolady, miodu, wanilii i karmelu wzbudzają pożądanie oraz zwiększają poczucie bliskości. Do najbardziej zmysłowych zapachów należy zapach różany. Podnosi poczucie własnej wartości, uspokaja działa jednocześnie pobudzająco i relaksacyjnie. Ten delikatny i słodki zapach to świetny afrodyzjak.

Każdy zapach inaczej wpływa na nasz organizm, jak również każdy posiada inną wrażliwość na nuty zapachowe, dlatego warto wybrać zapachy, które nie działają drażniąco na obu partnerów. Dobrane odpowiednio zapachy z pewnością podkręca waszą atmosferę w sypialni. Pamiętaj jednak, aby we wszystkim zachować umiar.

v

Marka Exscenti to więcej, niż zapachy. To perfumy stworzone z codzienności i jej wszystkich kolorów, z drobnych i wielkich radości, ze skojarzeń tego, co najpiękniejsze.