Top
Niezwykła woń ylang ylang

Na rynku można spotkać perfumy, które mają wyjątkowy wpływ na nasze zmysły i doznania. Są niczym afrodyzjaki dla ciała i ducha. Potrafią uwodzić, wzbudzać pożądanie i sprawić, że płeć przeciwna nie może nam się oprzeć. Do takich aromatów zapachowych z pewnością należy ylang ylang.

Ylang ylang inaczej jagodlin wonny należy do rodziny tropikalnych drzew z rodziny flaszowcowatych i osiąga nawet do 20 metrów wysokości. Jest uznawany za kwiat wszystkich kwiatów, ponieważ posiada przepiękne żółte kwiaty o bardzo charakterystycznym kształcie przypominającym wstążeczki. Są one nocą zapylane przez ćmy, dlatego właśnie po zachodzie słońca wydzielają najintensywniejszy zapach. Pochodzi z południowo wschodniej Azji. Bardzo często jego uprawę można znaleźć na Filipinach i Madagaskarze.

Ylang ylang posiada bardzo wiele właściwości zdrowotnych. Dawniej był stosowany w celu przyspieszenia gojenia ran dodatkowo zapobiega łysieniu oraz wzmacnia libido. Jego uspokajające i odprężające właściwości są tak mocne, że znalazł doskonałe zastosowanie w perfumiarstwie oraz aromaterapii. Łagodzi ból głowy i napięcia różnego pochodzenia a już samo jego wąchanie wprawia nas w romantyczny nastrój i podnosi pożądanie.

Kwiatowy słodki zapach ylang ylang doskonale komponuje się z akordami cytrusowymi, drzewnymi oraz subtelna różą.

v

Marka Exscenti to więcej, niż zapachy. To perfumy stworzone z codzienności i jej wszystkich kolorów, z drobnych i wielkich radości, ze skojarzeń tego, co najpiękniejsze.