Top

Mało kto z nas nie zaczyna dnia od filiżanki swojej ulubionej kawy. W jej zapachu jest coś niesamowitego. Jej aromat jest tak zniewalający i urzekający, że nie potrafimy przejść koło niego obojętnie. Niezwykły bukiet zapachowy pobudza nasze wszystkie zmysły i wprawia w wyśmienity nastrój. A jak by tak czuć ten zmysłowy aromat cały czas na swojej skórze?

Aromat kawy w perfumach doskonale się sprawdza głównie w męskich akordach zapachowych dzięki swojej mocnej i lekko gorzkiej postaci. W kobiecych zestawach występuje w bardzo delikatnej odsłonie przypominając raczej lekkie cappuccino.

Aromaty kawy doskonale komponują się z karmelem i paczulą oraz nutami korzennymi. W lżejszych wersjach można znaleźć ją w połączeniu z nutami drzewnymi i cytrusowymi.

Nuta kawy jest bardzo specyficzna. Jedni ją uwielbiają innych drażni, dlatego bardzo ważne jest dobranie pozostałych składników, które potrafią całkowicie odmienić jej zapach. Co raz częściej na rynku pojawiają się damskie kompozycje zapachowe z kawą. Są one jednak słodkie i delikatne.

Kawa najczęściej występuje jako nuta serca, dlatego dopiero po dłuższej chwili, gdy się w nią zagłębimy można ją poczuć.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
Nie masz uprawnień do rejestracji

Reset Password