Top
Image Alt
Blog Exscenti
„Zapach jest językiem, który nie potrzebuje słów.” - Jacques Polge

Zapachy damskie i męskie, choć spełniają tę samą rolę dzięki charakterystycznym nutom zapachowym są w wielu przypadkach bardzo łatwe do rozróżnienia pomiędzy sobą. Podczas gdy wiele damskich kompozycji perfum bazuje na nutach cytrusowych, kwiatowych, orientalnych oraz szyprowych, w perfumach męskich znacznie częściej wyczuwane są nuty drzewne, paprociowe, drzewno-cytrusowe i skórzane. Czym charakteryzują się zapachy perfum damskich i męskich? Które nuty zapachowe są obecnie najpopularniejsze wśród pań i panów? 

Perfumy, podobnie jak stylizację, warto dobierać w zależności od okazji. Nie w każdej sytuacji sprawdzą się ciężkie, korzenne, intensywne perfumy, podobnie jak nie zawsze najlepszym wyborem będą zapachy subtelne, lekko wyczuwalne, ze świeżymi nutami roślinnymi. Po czym jednak poznać, które perfumy będą pasowały na randkę, rozmowę kwalifikacyjną, wyjście z przyjaciółką, ślub, do pracy czy na uczelnię? Zapoznaj się z naszym krótkim przewodnikiem po zapachach i dopasuj idealne perfumy na dzień i na wieczór. 

Rośliny to jedna z najważniejszych grup składników wykorzystywanych do produkcji wielu kompozycji perfum zarówno damskich, jak i męskich. Pozyskiwane z nich aromatyczne olejki zapachowe mogą posłużyć jako baza, serce lub głowa zapachu, a przez właściwe połączenie ze składnikami utrwalającymi utrzymywać zapach na ciele nawet przez cały dzień.

Perfumy są niczym unikalna biżuteria, bez której wyglądamy i czujemy się nieswojo. Odpowiednio dobrane potrafią doskonale uzupełnić każdą stylizację i reprezentować naszą osobowość, przez co i osoby z naszego otoczenia nie potrafią sobie wyobrazić bliskiej osoby bez „jej” zapachu. Co jednak zrobić, by perfum utrzymał się na skórze dłużej? Jak nosić zapachy i które miejsca spryskiwać dla najlepszego efektu? 

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.

Reset Password