Top

Obecnie perfumy są dostępne dla wszystkich i pomimo, że są powszechne nadal nas zaskakują i intrygują. Dla większości z nas są one tak samo ważne, jak garderoba czy fryzura przed wyjściem z domu. Idealnie dobrany zapach podkreśla nasz charakter i osobowość. Potrafią zrelaksować, odprężyć a nawet uwieść płeć przeciwną. Poznaj największe ciekawostki o perfumach.

Czy wiesz, że

pierwsze perfumy zostały stworzone przez kobietę?

Matka perfum nazywana Tapputi, pochodząca z Mezopotamii kobieta była pierwszą chemiczką i to właśnie jej przypisuje się stworzenie pierwszej wody toaletowej.

Perfumy to magiczne afrodyzjaki

Niektóre składniki perfum są doskonałymi afrodyzjakami, które są wykorzystywane w sztuce uwodzenia. Tuberoza, ambra czy drzewo sandałowe to najpopularniejsze afrodyzjaki występujące w perfumach.

Kawa wcale nie neutralizuje zapachów?

Wiele osób błędnie myśli, że wąchając kawę „czyszczą nos” i mogą dalej poszukiwać idealnych perfum. Jest to mit, ponieważ aromat kawy w rzeczywistości jest kolejną nutą zapachową, z którą musi się zderzyć nas zmysł węchu. Akordy kawowe są bardzo często składnikiem perfum.

Perfumy na każdym pachną inaczej!

Każda skóra jest inna. Posiada inne ph, feromony oraz stopień nawilżenia. To wszystko sprawia, że po zmieszaniu na każdym ciele perfumy tworzą inny zapach.

Poziom nawilżenia skóry ma wpływ na trwałość perfum!

Nawilżona skóra spryskana perfumami radzi sobie o wiele lepiej niż sucha. Perfumy delikatnie się uwalniają tworząc „długi ogon” natomiast skóra sucha sprawia, że perfumy bardzo szybko się ulatniają.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.

Reset Password