Top

Zapachy towarzyszą nam od zarania dziejów, które kiedyś były symbolem luksusu i bogactwa. Były porównywalne ze złotem i drogocennymi kamieniami. Do dnia dzisiejszego są one bardzo pożądane pomimo swej ulotności.

Wybierając idealne perfumy bardzo często spotykamy się z określeniami nuty czy kompozycję zapachowe, jednak tak naprawdę niewiele o nich wiemy, dlatego często zakup naszych perfum jest nietrafiony. Każdy perfum składa się z trzech kompozycji zapachowych, które rozkwitają dopiero w kontakcie ze skórą.

NUTA GŁOWY

To pierwsza kompozycja, którą czujemy po otwarciu perfum często określana wysoką. Jest bardzo intensywna i lotna, dlatego oceniana jest głównym akordem zapachowym, określającym czy dany zapach przypadnie nam do gustu.  Najczęściej składa się z zapachów cytrusowych lub ziołowych.

NUTA SERCA

To kolejna nuta zapachowa, którą poczujemy po około 10 minutach. Jest to nuta środkowa często nazywana sercem perfum. Dzieje się tak, ponieważ jest trwała i bardzo długo utrzymuje się na skórze delikatnie łącząc się z pozostałymi aromatami. Przeważają tu zapachy korzenne oraz kwiatowe.

NUTA BAZY

Jest to ostatnia nuta zapachowa, która jest odpowiedzialna za podtrzymanie zapachu. To właśnie za sprawą bazy możemy cieszyć się zapachem jeszcze wiele godzin od jego użycia. Występują tu zazwyczaj bardzo intensywne aromaty jak piżmo, paczula czy skóra

Każda kompozycja różni się intensywnością, trwałością oraz szybkością parowania. Najczęściej w jednych perfumach są używane podobne nuty zapachowe, aby wszystko tworzyło harmonijną całość. Aby dobrać idealny perfum należy uzbroić się w cierpliwość i dobry nastrój i odczekać kilkadziesiąt minut przed dokonaniem wyboru.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.

Reset Password