Top
Czy alergicy mogą używać perfum

Perfumy to kosmetyki, bez których większość z nas nie wyobraża sobie życia. W dzisiejszych czasach perfumy są niczym wizytówka, dlatego powinny być zawsze starannie dobrane do osobowości, pory roku oraz sytuacji. Najczęściej inne zapachy wybieramy latem inne zimą. Ciepłą porą roku sięgamy po lekkie i subtelne kompozycję zapachowe, natomiast na zimniejsze czasy zostawiamy ciężkie orientalne zapachy. Warto mieć również coś okazjonalnego na specjalne wyjścia. Doskonale sprawdzą się tu zapachy z dodatkiem afrodyzjaków, które doskonale pobudzają wyobraźnię i uwodzą. Najczęściej w ich składzie można znaleźć ambrę, wanilię, imbir, czekoladę, piżmo czy słodką paczulę.

Niestety nie wszyscy mogą otulać się przyjemnym aromatem ulubionych perfum, ponieważ na niektórych działają drażniąco wywołując alergię. Dzieje się tak za sprawą niektórych substancji zapachowych zwanych powszechnie alergenami. U tych osób mogą wystąpić objawy skórne w postaci zaczerwienienia, wysypki czy świądu lub ze strony układu oddechowego w postaci zatkanego nosa, łzawienia czy kichania.

Jeżeli jesteśmy wrażliwi na któryś składnik danych perfum możemy czuć rozdrażnienie, ból głowy czy duszności. W takim przypadku niestety jesteśmy zmuszeni zrezygnować z używania perfum.

Mając alergię na daną kompozycję zapachową wcale nie znaczy, że musimy całkowicie rezygnować z perfum. Wystarczy zrobić badania na jaki konkretnie alergen jesteśmy uczuleni. Na rynku jest dostępnych bardzo wiele rodzajów perfum o różnym składzie, dlatego można dobrać takie, które nie zawierają alergenu, który nas uczula.

v

Marka Exscenti to więcej, niż zapachy. To perfumy stworzone z codzienności i jej wszystkich kolorów, z drobnych i wielkich radości, ze skojarzeń tego, co najpiękniejsze.