Top

Ostatnio co raz modniejsze staje się używanie męskich zapachów przez kobiety oraz tak zwanych unisexów? Czy jest to tylko chwyt marketingowy czy nowy trend modowy?

W czasach starożytnych nie było podziału na męskie i damskie perfumy. Wszyscy pachnieli tak samo i używali dokładnie tych samych kompozycji zapachowych.

Każda perfumeria posiada podział na męskie i damskie perfumy oraz bardzo modny w ostatnim czasie dział unisex, czyli perfumy uniwersalne przeznaczone zarówno dla kobiet oraz mężczyzn. Te ostatnie nie są odbierane, aż tak pozytywnie, jak producenci by tego chcieli. Tylko nieliczne grono kobiet i mężczyzn po nie sięga.

Kwiatowe, owocowe i słodkie nuty najczęściej są przypisywane kobietą, natomiast w męskich flakonach można wyczuć nuty drzewne, skórzane a nawet korzenne bardzo często łamane świeżymi owocowymi akordami.

Każdy z nas posiada własne preferencje zapachowe, dlatego wybór perfum jest kwestią indywidualną. Kobiety decydujące się na wybór męskich nut zapachowych bardzo często chcą w ten sposób podkreślić swój charakter i osobowość. Należy zauważyć, że męskie perfumy na kobiecej skórze mogą rozwijać swój zapach w zupełni inny sposób. Są o wiele delikatniejsze niż w połączeniu z męskim testosteronem.

Używanie męskich perfum np. EXSCENTI HOMME N°11 przez kobiety nie jest zabronione, dlatego z powodzeniem mogą z nich korzystać, jeżeli czują się dobrze w takich nutach zapachowych.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.

Reset Password