Top
Czy kobiety mogą używać męskich zapachów

Ostatnio co raz modniejsze staje się używanie męskich zapachów przez kobiety oraz tak zwanych unisexów? Czy jest to tylko chwyt marketingowy czy nowy trend modowy?

W czasach starożytnych nie było podziału na męskie i damskie perfumy. Wszyscy pachnieli tak samo i używali dokładnie tych samych kompozycji zapachowych.

Każda perfumeria posiada podział na męskie i damskie perfumy oraz bardzo modny w ostatnim czasie dział unisex, czyli perfumy uniwersalne przeznaczone zarówno dla kobiet oraz mężczyzn. Te ostatnie nie są odbierane, aż tak pozytywnie, jak producenci by tego chcieli. Tylko nieliczne grono kobiet i mężczyzn po nie sięga.

Kwiatowe, owocowe i słodkie nuty najczęściej są przypisywane kobietą, natomiast w męskich flakonach można wyczuć nuty drzewne, skórzane a nawet korzenne bardzo często łamane świeżymi owocowymi akordami.

Każdy z nas posiada własne preferencje zapachowe, dlatego wybór perfum jest kwestią indywidualną. Kobiety decydujące się na wybór męskich nut zapachowych bardzo często chcą w ten sposób podkreślić swój charakter i osobowość. Należy zauważyć, że męskie perfumy na kobiecej skórze mogą rozwijać swój zapach w zupełni inny sposób. Są o wiele delikatniejsze niż w połączeniu z męskim testosteronem.

Używanie męskich perfum np. EXSCENTI HOMME N°11 przez kobiety nie jest zabronione, dlatego z powodzeniem mogą z nich korzystać, jeżeli czują się dobrze w takich nutach zapachowych.

v

Marka Exscenti to więcej, niż zapachy. To perfumy stworzone z codzienności i jej wszystkich kolorów, z drobnych i wielkich radości, ze skojarzeń tego, co najpiękniejsze.