Top
Czy perfumy mogą poprawić nastrój

Perfumy od zarania dziejów były wykorzystywane w aromaterapii. Wiedząc jakie zastosowanie posiadają odpowiednio dobrane kompozycje zapachowe można poprawić zdrowie oraz samopoczucie.

Na każdego perfumy działają inaczej i każdy z nas ma swoje ulubione zapachy, które często kojarzone są z miłymi wspomnieniami z dzieciństwa lub miłych chwil z przeszłości.

Komu z nas z rana nie poprawia się humor po aplikacji ulubionej kompozycji zapachowej? Tak! Perfumy zdecydowanie mogą poprawiać nastrój, mobilizować do działania, dodawać energii a nawet sprawić, że poczujemy się młodsi i bardziej atrakcyjnie.

Węch to jeden z najważniejszych zmysłów, który jest bardzo dobrze rozwinięty. Nasz nos wyczuwa średnio dziennie około 50 tysięcy zapachów. Dlatego jeżeli chcesz mieć dobry dzień spryskaj ulubionymi perfumami miejsca na ciele, na których najmocniej pulsuje krew, jak nadgarstki czy szyja wtedy przez cały dzień możesz otulać się ulubionym zapachem.

Pamiętaj, że źle dobrany zapach może wywołać nie tylko rozdrażnienie, ale także ból głowy oraz irytację, dlatego wybierając perfumy przygotuj się do tego odpowiednio. Bardzo dobrze, jeżeli masz możliwość wzięcia próbki perfum, ponieważ wtedy masz możliwość bliższego poznania zapachu i sprawdzenia jak buta bazowa wpływa na Twoje samopoczucie.

Zapachy kwiatowe są bardzo subtelne i delikatne. Doskonale wpływają na poprawę samopoczucia. Cytrusowe kompozycję doskonale pobudzają do działania. Jeżeli wybieramy się na randkę warto wybrać zapachy korzenne lub bardziej orientalne, które są doskonałym afrodyzjakiem.

v

Marka Exscenti to więcej, niż zapachy. To perfumy stworzone z codzienności i jej wszystkich kolorów, z drobnych i wielkich radości, ze skojarzeń tego, co najpiękniejsze.