Top

Na rynku co chwile pojawiają się nowe perfumy o przeróżnych kompozycjach zapachowych i ciekawych flakonach, jak więc znaleźć ten idealny? Czy wybierając perfum kierujemy się tylko zapachem czy może kolorem lub wyglądem opakowania perfum?

Otóż tak naprawdę wszystko po trochu ma znaczenie i podświadomie wpływa na nasz wybór. Wiele osób nie raz zdecydowało się na zakup danych perfum tylko, dlatego, że pięknie się prezentowały na półce. Często wręcz zastanawiamy się, dlaczego piękne zapachy są zamknięte w nieestetycznych pojemnikach, które w ogóle nie przykuwają naszej uwagi i przechodzimy obok nich obojętnie.

Zwróćmy uwagę, że decydując się na sprawdzenie zapachu w drogerii sięgamy po piękne butelki, ponieważ to właśnie one jako pierwsze przykuwają naszą uwagę. Duże znaczenie ma również kolor. Perfumy o barwach ciepłych, jak róż, czerwień czy fiolet to z reguły ciepłe mocne zapachy. Kolory pomarańczowe i żółte odbierane są jako cytrusowe świeże nuty zapachowe.

Zwróćmy uwagę, że kolorowe flakony w serduszka kojarzą nam się z młodzieżowymi perfumami, dlatego często nie decydujemy się nawet na sprawdzenie ich powonienia. Tak więc flakon ma ogromne znaczenie czy wyborze perfum.

Najlepsze są proste eleganckie flakony, które pięknie prezentują się na komodzie. Poręczne flakony są wygodne i uniwersalne, dlatego są najczęściej wybierane. Np. marka Exscenti posiada piękne szklane kwadratowe buteleczki. Buteleczki o różnej pojemności: 15ml, 50ml, 100ml, pozwalają stworzyć przepiękną kolekcję.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.

Reset Password