Top

Paczula to składnik bardzo często wykorzystywany w perfumach jako nuta bazowa. Zdecydowanie częściej gości w męskich perfumach niż w damskich.

Co to jest paczula?

To pięknie pachnąca roślina pochodząca z Azji. Osiąga około metra wysokości z włochatymi zielonymi liśćmi i pięknymi jasnoróżowymi lub białymi kwiatami. Z języka tamilskiego oznacza zielony liść. Paczula jest znana od bardzo dawna i znajduje swoje zastosowanie nie tylko w przemyśle perfumeryjnym, ale także w lecznictwie.

Paczula posiada bardzo charakterystyczny drzewny a nawet dymny zapach, którym nie zawsze jest odbierany pozytywnie. Jednak w połączeniu z innymi akordami zapachowymi tworzy wspaniałą kompozycję. Paczula jest zapachem bardzo ciężkim, dlatego doskonale sprawdza się jako utrwalacz zapachu w postaci nuty bazowej.

Paczula najczęściej występuje w kompozycjach orientalnych i szyprysowych, które są uznawane za afrodyzjaki, które można znaleźć w Exscenti N°16.

Paczula jest wykorzystywana w aromaterapii, ponieważ doskonale wprawia w dobry nastrój a jej ciepły i wciągający aromat powoduje, że jest subtelnym uwodzicielem.

v

Marka Exscenti to więcej, niż zapachy. To perfumy stworzone z codzienności i jej wszystkich kolorów, z drobnych i wielkich radości, ze skojarzeń tego, co najpiękniejsze.