Top

Każdy perfum składa się ze specjalnie wybranych składników, które po dobraniu odpowiednich proporcji tworzy piękną kompozycję zapachową. Perfumy od wieków były bardzo mocno cenione i dostępne tylko dla wybranych grup społecznych. Z początku były wykorzystywane wyłącznie do celów sakralnych. Rewolucja nastąpiła dopiero w XVIII wieku, kiedy perfumy zaczęły cieszyć się ogromną popularnością i przede wszystkim dostępnością na rynku.

 

Co oznaczają poszczególne skróty na flakonach?

 

Perfumy pochodzą od łacińskiego słowa „per fumum”. Prawdziwe perfumy na flakonach najczęściej oznaczane są jako Parfum lub Perfume. To najbardziej skoncentrowana forma zapachu. Ich stężenie wynosi nawet do 40%, dlatego wystarczy niewielka ilość, aby zapach utrzymywał się nawet do kilku dni. Ze względu na to są to produkty ekskluzywne o których marzą nie tylko kobiety, ale również mężczyźni.

 

Woda perfumowana (eau de parfum), która jest oznaczana, jako EDP zawiera znacznie mniejsze stężenie olejków eterycznych od 10% do 15%. To jednak dość długo utrzymujący się zapach w stosunku do wody toaletowej, dlatego wiele osób chętnie po nie sięga.

 

Woda toaletowa (eau de toilette) w skrócie EDT posiada najmniejsze stężenie olejków zapachowych, które wynosi zaledwie od 5% do 10%. Są one najsłabsze i najmniej trwałe co przekłada się na cenę, ponieważ są najtańsze.

 

Obecnie perfumy, jak również woda perfumowana czy toaletowa cieszą się ogromną popularnością na rynku zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Przed przystąpieniem do zakupu warto poprosić o próbkę zapachu, aby na spokojnie się z nim zapoznać i sprawdzić, jak pachnie na skórze. W drogeriach miesza się często wiele zapachów, dlatego bardzo ciężko jest znaleźć ten właściwy i w efekcie końcowym wracamy do domu niezadowoleni z zakupów. Nic w tym dziwnego, w końcu nasz zmysł węchu po sprawdzeniu 3-4 zapachów przestaje działać tak jak powinien.

 

Perfumy to najtrwalsza i najbardziej pożądana kompozycja zapachowa, która nie od dziś jest uznawana za produkt luksusowy. Na szczęście w obecnych czasach każdy może sobie na niego pozwolić, ponieważ jest łatwo dostępny. Aby zakupić najmodniejsze perfumy w tym sezonie nie musisz nawet wychodzić z domu. Wystarczy wejść na stronę https://exscenti.pl/ i zamówić ulubione perfumy.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
Nie masz uprawnień do rejestracji

Reset Password