Top

Zapach mówi o nas więcej niż tysiąc słów. W niesamowitą moc zapachów wierzono już w czasach starożytnych. Z początku były one wykorzystywane jedynie w celach religijnych. Namaszczano nimi ciała zmarłych, ponieważ uważano, że taki zabieg zyska przychylne spojrzenie Bogów. Bardzo szybko jednak zaczął być wykorzystywany za życia. Wykorzystywano go do rytualnego oczyszczenia ciała i umysłu.

Z początku wykorzystywano żywicę i zioła do tworzenia kompozycji zapachowych. Dopiero za sprawą Rzymian zaczęto wykorzystywać wonne płatki róży, którymi były obsypywane komnaty.

Następnie w Persji w IX wieku wymyślono technologię mającą na celu destylację płatków różanych. Najpopularniejszym gatunkiem róży była róża damasceńska oraz stulistna. następnie wymyślono metodę ekstrakcji, z której uzyskiwano absolut różany. Miał on zupełnie inny zapach niż aromat wytworzony podczas destylacji.

Różane perfumy były pożądane już od dawien dawna. Ich zmysłowy i subtelny słodki aromat sprawiał, że kobiety czuły się wyjątkowe. Róża jest również uważana za bardzo silny afrodyzjak, którym leczono impotencję. Dziś kobiety wykorzystują go przy uwodzeniu.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
Nie masz uprawnień do rejestracji

Reset Password