Top
kobieta z kwiatami

Perfumy są niczym unikalna biżuteria, bez której wyglądamy i czujemy się nieswojo. Odpowiednio dobrane potrafią doskonale uzupełnić każdą stylizację i reprezentować naszą osobowość, przez co i osoby z naszego otoczenia nie potrafią sobie wyobrazić bliskiej osoby bez „jej” zapachu. Co jednak zrobić, by perfum utrzymał się na skórze dłużej? Jak nosić zapachy i które miejsca spryskiwać dla najlepszego efektu? 

Które miejsca na ciele warto spryskać perfumami?

Podstawową zasadą noszenia perfum jest używanie ich tam, gdzie krew krąży najbliżej skóry. Nadgarstki, miejsce tuż za uszami, zgięcia łokci – to właśnie tu zapach utrzymuje się najdłużej. Choć wiele osób na co dzień ogranicza się do spryskania szyi lub dekoltu, jeśli chcesz przedłużyć żywotność perfum i w całości otulić się ich zapachem, istnieje kilka strategicznych miejsc na ciele które zdecydowanie poprawią intensywność noszonych perfum. 

Na pierwszym miejscu wśród nietypowych punktów, które warto spryskać perfumami są zgięcia kolan. Podobnie jak w przypadku łokci, miejsca te są ciepłe, a puls silniejszy, co powoduje lepsze unoszenie się olejków eterycznych. Warto pamiętać, że zapach unosi się w górę i choć spryskiwanie kolan wydaje się mało instynktowne (w końcu nikt nie będzie nas pod kolanami wąchał), delikatnie unoszący się przez cały dzień zapach jest tego wart. Pod tę samą zasadę można podpiąć spryskiwanie perfumami lędźwi, sprawdzające się przede wszystkim latem, przy nieco luźniejszej i lżejszej odzieży. Musimy zaznaczyć też, że miejsca w dolnych partiach ciała są idealnym pomysłem dla tych, którzy nie przepadają za mocnym zapachem perfum i nie chcą dostać od ich aromatu zawrotów głowy. Aromat perfum będzie unosił się delikatnie, otaczał nas aurą pięknego zapachu, ale nigdy nie będzie zbyt inwazyjny dla otoczenia. 

Podróżując w górę ciała, nadgarstki i zgięcia łokci to kolejne ważne miejsca na mapie najlepszych punktów do aplikacji perfum. Skóra jest tu cienka, mocno ukrwiona, a dzięki ciągłym ruchom rąk zapach perfum będzie roznosił się dookoła i utrzyma się na skórze znacznie dłużej. Dobrym pomysłem będzie stosowanie perfum na ręce niedługo po nasmarowaniu ich nawilżającym balsamem – nawilżona skóra utrzyma zapach dłużej, niż skóra przesuszona. 

Mówiąc o idealnych punktach aplikacji perfum, nie sposób nie wspomnieć o punktach za uszami. Ze względu na lokalizację są znacznie lepsze, niż bezwiedne spryskanie perfum na szyję – dzięki ciepłocie ciała i bliskości głównych żył, zapach unosi się dłużej i bardziej intensywnie. 

Co zrobić, by perfumy utrzymały się na ciele jak najdłużej? 

Po części wspomnieliśmy już o idei spryskiwania ciała tam, gdzie skóra jest cieńsza, a żyły znajdują się blisko powierzchni. Dodatkowym atutem są miejsca naturalnie cieplejsze, a więc po raz kolejny punkty za uszami, w zgięciach łokci czy w zgięciach kolan. Zapach olejków eterycznych dobrze łączy się z nawilżoną, lekko tłustą skórą, pozostając na ciele dłużej niż na skórze przesuszonej. Tam, gdzie zapach ma szansę odparować szybciej, wyjątkowe nuty perfum nie utrzymają się najdłużej. Ze względu na powyższe, osoby o cerze tłustej będą cieszyły się zapachem perfum najdłużej. Nie staraj się jednak zatuszować krótszej trwałości zapachu większą ilością perfum – zbyt intensywny zapach nie sprzyja dobremu samopoczuciu i może odrzucać osoby z Twojego otoczenia. Perfumy należy stosować delikatnie, podkreślając jedynie ich zapach, a nie przytłaczając nim wszystkich dookoła. 

Jak nosić perfumy, by zapach był delikatny, ale długotrwały? 

Skupiając się na tym, by perfumy trzymały się na ciele długo, ale nie były zbyt intensywne przechodzimy do sedna sprawy. Jak właściwie nosić perfumy? Złotą zasadą jest umiar. Człowiek z czasem przyzwyczaja się do zapachu własnych perfum i nie czuje ich nawet wtedy, gdy spryska się dość intensywnie. Niestety, Twoje otoczenie odbierze to zupełnie inaczej. Nie wylewaj więc zapachu na siebie, co miesiąc sięgając po nową butelkę perfum – jeśli chcesz zawsze pachnieć dobrze, korzystaj z metody stworzonej i rozsławionej przez samą Coco Chanel. Perfumy traktuj jak mgiełkę, która spowija Cię tajemnicą i dopełnia w każdym calu, przez cały dzień. Spryskaj się przed włożeniem ubrania, by zareagowały ze skórą, a nie materiałem. Pamiętaj, że najlepsze nuty perfum uwalniają się dopiero po ok. 30 minutach od aplikacji – nie spryskuj się bezpośrednio przed ważnym spotkaniem, jeśli nie chcesz przytłoczyć nikogo zbyt intensywnym zapachem. Chcesz delikatnego efektu? Rozpyl perfumy przed sobą i przejdź przez zapachową mgiełkę – trafiając na ubrania, we włosy i najważniejsze punkty skóry, zapach zostanie z Tobą przez cały dzień. 

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.

Reset Password