Top

Każdy kto na co dzień używa perfum wie, że jak wszystko mają one swój termin ważności. Najczęściej wynosi on od 12 do 36 miesięcy, jak więc przechowywać perfumy, aby cieszyć się nimi jak najdłużej?

Co ma wpływ na trwałość perfum?

Przede wszystkim czynniki zewnętrzne! Perfumy składają się z bardzo delikatnych i lotnych składników, dlatego sposób ich przechowywania ma ogromny wpływ na ich jakość. Większość z nas przechowuje perfumy na szafce w łazience, jednak czy jest to naprawdę idealne miejsce dla nich?

Po pierwsze temperatura!

Perfumy nie lubią zbyt wysokiej ani zbyt niskiej temperatury. Prawdziwi koneserzy perfum doskonale o tym wiedzą, dlatego przechowują je w specjalnych chłodniach, w których można ustawić odpowiednią temperaturę. Substancje zapachowe z których składają się perfumy są bardzo delikatne i ulotne, dlatego perfumy muszą być przechowywane w temperaturze stałej.

Po drugie światło!

Prawdziwe perfumy bardzo nie lubią światła zarówno sztucznego, jak i naturalnego. Cząsteczki zapachowe pod wpływem światła ulegają zniszczeniu, dlatego perfumy szybko się psują tracąc swój zapach.

Po trzecie powietrze!

Najlepiej wybierać perfumy z atomizerem, ponieważ takie zachowują najdłużej świeżość poprzez gwarancję zamkniętego pojemnika. Perfumy w wersji bez atomizera psują się o wiele szybciej, dlatego należy szczególnie dbać o nie. Pamiętaj, aby zawsze zamykać dokładnie pojemnik z perfumami i nie wstrząsać nim, ponieważ to powoduje większe napowietrzenie.

Gdzie najlepiej przechowywać perfumy?

Perfumy najlepiej przechowywać w oryginalnym kartoniku z dala od słońca, wilgoci i wysokich temperatur. Doskonale w tym celu sprawdzi się salon czy sypialnia. Dobrze, jeżeli masz możliwość trzymania ich w szufladzie lub komodzie, która tworzy dla nich dodatkowe zabezpieczenie. Powszechna opinia, że idealnym miejscem do przechowywania perfum jest lodówka nie jest prawdą, ponieważ stale je wyciągając narażamy je na drastyczną zmianę temperatury. Podobnie sytuacja wygląda w łazience, gdzie podczas kąpieli temperatura znacznie wzrasta.

Stosując te podstawowe zasady z pewnością przedłużysz zapach perfum i nie narazisz ich na zwietrzenie oraz zmianę zapachu. Na szczęście wszystkie perfumy EXSCENTI posiadają atomizer, więc nie są narażone na degeneracyjny wpływ powietrza.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
Nie masz uprawnień do rejestracji

Reset Password