Top

Każda z nas marzy, aby ulubione perfumy pachniały jak najdłużej. Poznaj sprawdzone sposoby ich użytkowania, aby zapach był trwały.

Przede wszystkim wybieraj oryginalne perfumy, które posiadają największe stężenie olejków zapachowych. Wody perfumowane i toaletowe posiadają ich znacznie mniej.

    EXSCENTI to perfumy nie woda perfumowana

 

Coco Chanel wyznawała zasadę pryskaj się tam, gdzie chcesz być całowana. Jest to stara sprawdzona metoda, ponieważ nadgarstki, szyja czy stawy łokciowe to miejsca, gdzie krew mocno pulsuje sprawiając, że przez cały dzień możemy czuć zapach swoich ulubionych perfum.

Czy wiesz, że zapach znacznie szybciej ulatnia się z suchej skóry? Dlatego pamiętaj, aby przed spryskaniem się perfumami użyć balsamu lub kremu, które doskonale nawilżą skórę. Nigdy nie spryskuj ubrań, ponieważ zapach z nich się nie tylko szybko ulatnia, ale również może je odbarwić.

Warto pamiętać również o włosach, które doskonale pochłaniają zapachy. Najczęściej głównym składnikiem perfum jest alkohol, który może je wysuszać, dlatego warto rozpylić w powietrzu mgiełkę i wejść w nią. Wtedy zapach równomiernie się rozłoży, a włosy nie będą narażone na przesuszenie. Doskonałym pomysłem jest również spryskanie szczotki i przeczesanie włosów.

Choć na ciele jest wiele miejsc, które można spryskać warto zachować umiar i wybrać 2-3 miejsca. Taki trik sprawi, że cały dzień będziecie odczuwać miły zapach, który jednocześnie nie będzie powodował bólu głowy. Jeżeli zdecydujesz się spryskać nadgarstki, nigdy nie pocieraj nimi o siebie, ponieważ spowoduje to utratę nut zapachowych oraz przyczyni się do szybszego ulotnienia zapachu.

Aby zapach był trwały warto pamiętać o prawidłowych zasadach przechowywania perfum.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
Nie masz uprawnień do rejestracji

Reset Password