Top

Marzysz, aby zapach Twoich ulubionych perfum przetrwał na ciele cały dzień? Teraz jest to możliwe, wystarczy poznać odpowiednie sposoby ich aplikacji.

Wybierając się do drogerii pamiętaj, aby zawsze kupować perfumy a nie wodę perfumowaną czy toaletową, ponieważ zawiera największe stężenie olejków eterycznych nawet do 40%, dlatego utrzymują się na ciele najdłużej.

Trwałość perfum zależy nie tylko od wybranej kompozycji zapachowej, ale również od rodzaju skóry a nawet miejsc na ciele, które zostały spryskane.

Dobrze nawilżona skóra utrzymuje zapach o wiele dłużej, dlatego warto o to zadbać. Wypijanie przynajmniej 2 litrów wody dziennie to doskonale nawilża od wewnątrz. Podczas prysznica używaj chłodniejszej wody, gdyż ciepło również działa wysuszająco. Decydując się na balsam po kąpieli pamiętaj, aby wykorzystać kosmetyki z tej samej linii zapachowej, wtedy uzyskasz trwalszy efekt.

Jeżeli jednak mimo wszystkich zabiegów posiadasz suchą skórę staraj się wybierać zapachy, które w swoich nutach zapachowych posiadają drzewo sandałowe czy ambrę są one bardziej intensywne.

Coco Chanel mówiła pryskaj się tam, gdzie chcesz być całowana. Dlatego używając perfumy wybieraj miejsca, gdzie tętno jest najbardziej wyczuwalne, jak kark, przeguby dłoni, łokci czy kolan, wtedy pod wpływem ciepła zapach będzie się uwalniał o wiele dłużej. Pamiętaj, aby nigdy nie pocierać o siebie nadgarstków po aplikacji perfum, ponieważ rozcieramy jego główne nuty zapachowe oraz sprawiamy, że szybciej się ulatnia.

Dobrym nośnikiem są również włosy, dlatego warto je delikatnie spryskać. Nie należy robić tego jedynie bezpośrednio a rozpylić chmurę perfum i wejść w nią. Użyty w perfumach alkohol podany bezpośrednio na włosy może je wysuszyć.

Bardzo ważne jest również przechowywanie perfum, aby nie tracił swoich nut zapachowych. Nigdy nie trzymaj perfum w łazience, ponieważ nie lubią one zmiany temperatur. O wiele lepszym miejscem będzie zacieniona sypialnia, gdzie temperatura jest stała.

Stosując te wszystkie metody z pewnością uda Ci się przedłużyć nie tylko zapach na ciele, ale również żywotność perfum.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.

Reset Password