Top

Wybór perfum na rynku jest naprawdę ogromny, jak więc znaleźć te odpowiednie? Aby odpowiedzieć na to pytanie warto poznać kilka prostych zasad, które pomogą dokonać trafnego wyboru.

Każdy wie, jak wiele zapachów perfum jest dostępnych na rynku i jak bardzo różnią się od siebie. Najczęściej dzielimy perfumy na zapachy kwiatowe, cytrusowe, orientalne oraz piżmowe.

Przede wszystkim zapach, który wybierzemy musi nam się miło kojarzyć i dopełniać naszą osobowość. Nie może nas drażnić ani doprowadzać do bólu głowy. Tak więc dobór odpowiedniego zapachu jest zależny od wielu czynników, które warto poznać.

Na pierwszy rzut oka wydawałoby się to banalnie proste. Wybieramy kilka perfum, psikamy papierek wybieramy ten co nam się najbardziej podoba i gotowe. Niestety zakup takich perfum może okazać się całkowicie nietrafiony, ponieważ kompozycja zapachowa po aplikacji na skórę pachnie zupełnie inaczej. Do tego po chwili specjalnie dobrane nuty zapachowe również ulegają zmianie ustępując miejsca nowym. Dlatego zawsze pryskamy perfumami skórę nie papierek i nigdy nie sprawdzamy więcej niż 3-4 zapachy na raz.

Pamiętaj! Wybierając się do drogerii nie używaj swoich perfum ani żadnych pachnących balsamów, ponieważ mogą one całkowicie zmienić nuty zapachowe. Skóra powinna być czysta, gotowa na przyjęcie nowych nut zapachowych.

Nigdy nie podejmuj decyzji zbyt pochopnie. Warto przez chwilę poczekać i ponosić zapach, aby sprawdzić czy nie będzie działał na nas drażniąco.

Właściwy dobór perfum nie jest prostym zadaniem a umiejętnością, która wymaga skupienia. Dlatego kupuj perfumy tylko wtedy, kiedy jesteś w dobrym nastroju. Zmęczony umysł po całym dniu pracy nie zawsze będzie dobrym doradcą.

Idealne perfumy powinny pasować nie tylko do danej pory roku, ale również do charakteru.

  • Elegancka – Jeżeli należysz do tej grupy kobiet, zdecydowanie warto postawić na klasykę. Elegantki doskonale odnajdą się również w zapachach orientalnych. Exscenti N°1
  • Romantyczna – Kochasz biel, jesteś delikatna i subtelna? Zdecydowanie postaw na zapachy kwiatowe i pudrowe! Exscenti N°3
  • Uwodzicielska – Zawsze musisz być w centrum uwagi, uwielbiasz prowokować i otaczać się nutą tajemniczości? Mocne kadzidlane zapachy zdecydowanie podkreślą Twój seksapil. Exscenti N°5

Dzięki tym poradom wybór odpowiednich perfum będzie zdecydowanie prostszy, a Ty spędzisz miło czas poszerzając swoją kolekcję pachnideł.

v

Marka Exscenti to więcej, niż zapachy. To perfumy stworzone z codzienności i jej wszystkich kolorów, z drobnych i wielkich radości, ze skojarzeń tego, co najpiękniejsze.