Top
Jak wybrać perfumy w zależności od rodzaju skóry

W dzisiejszych czasach perfumy cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dlatego perfumerie przeżywają swój renesans. Zanim jednak wybierzecie się do drogerii poznajcie zasady zakupu perfum, aby wybrać te idealne.

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego na każdym z nas ten sam perfum pachnie inaczej?

Każdy z nas jest inny i perfumy to kwestia bardzo indywidualna. Ogromne znaczenie ma ph skóry oraz jej rodzaj.

Osoby o jasnej karnacji z suchą skórą, która bardzo często jest matowa mają wrażenie, że perfumy są nietrwałe. Dzieje się tak, ponieważ delikatna skóra z małą ilością sebum bardzo szybko chłonie zapach. W takim przypadku warto postawić na intensywniejsze kompozycje zapachowe oraz dodatkowo zabezpieczyć skórę mleczkiem lub balsamem, który przedłuży zapach perfum.

Najprościej dobrać perfumy, gdy posiadamy skórę normalną, ponieważ wszystkie kompozycję zapachowe będą dla nas odpowiednie.

Natomiast posiadając skórę tłustą warto wybierać delikatne subtelne zapachy, ponieważ duża ilość sebum może powodować, że akordy zapachowe będą jeszcze bardziej intensywne. Natomiast zaletą tłustej skóry, jest długa trwałość perfum.

Jeżeli określisz jaki masz typ skóry to z pewnością dobierzesz idealne perfumy dla siebie.

v

Marka Exscenti to więcej, niż zapachy. To perfumy stworzone z codzienności i jej wszystkich kolorów, z drobnych i wielkich radości, ze skojarzeń tego, co najpiękniejsze.