Top

Zapachy towarzyszą nam od pierwszej chwili życia. Niektórzy mają bardzo mocno rozwinięty zmysł węchu inni znacznie mniej, dlatego nie wszyscy odróżniają w perfumach nuty zapachowe. Jedni bardzo dokładnie wyłapują każdy akord zapachowy inni czują po prostu piękną kompozycję zapachową.

Tak czy inaczej zapach odgrywa ogromną rolę w naszym życiu, ponieważ jako jeden z nielicznych zmysłów wpływa bezpośrednio na mózg a tak dokładnie to na miejsce odpowiadające za emocje. Czy wiesz, że zapach kawy działa pobudzająco?

Zapachy mają ogromny wpływ na nasz nastrój, emocje oraz odczucia. Osoby, które nie posiadają zmysłu węchu często mają zły nastrój nie czują apetytu oraz mają problem z libido. Dzieje się tak, ponieważ zapachy mają niesamowicie ogromny wpływ na człowieka. Potrafią poprawić humor czy sprawić, że stajemy się o wiele bardziej atrakcyjni dla płci przeciwnej.

To właśnie dlatego tak chętnie każdego dnia sięgamy po perfumy o naszym ulubionym zapachu, ponieważ dzięki nim czujemy się lepiej, dlatego warto każdego dnia trenować swój zmysł powonienia. Wystarczą 3 proste ćwiczenia.

Po pierwsze staraj się świadomie rozpoznawać zapachy. Wdychaj głęboko powietrze, gdy jesteś na dworze, wąchaj kwiaty i drzewa. Takie ćwiczenia sprawią, że twój węch będzie bardziej aktywny

Staraj się zawsze wąchać to co jesz. Poproś znajomego, aby zawiązał Ci oczy i podstawiał pod nos różne przyprawy czy posiłki a Ty po zapachu staraj się opowiadać co czujesz.

Zaopatrz się w olejki eteryczne o ulubionych zapachach i każdego wieczoru lej kroplę na szklankę wody i wdychaj świadomie wybrany zapach i sprawdź jakie emocje w Tobie wyzwala. Czy polepsza koncentrację, a może sprawia, że czujesz się sennie. Niech ten eksperyment sprawi, że znajdziesz nuty zapachowe, które możesz do poprawy jakości życia codziennego, np. poprzez lepsze zasypianie czy wzmożoną koncentrację w czasie pracy.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.

Reset Password