Top

Rynek perfum na chwilę obecną jest ogromny, więc z pewnością każdy ma w czym wybierać, aby znaleźć swój ideał. Każda kompozycja zapachowa jest połączeniem starannie dobranych składników, które wspólnie tworzą ciekawe nuty.

Każdy perfum składa się z trzech głównych nut zapachowych. Pierwszej uderzającej nuty głowy, którą czuć od razu po otwarciu flakonu. Dopiero z chwilą czasu rozwija się ona w nutę serca, aby w końcu przejść do najtrwalszej nuty bazy, która towarzyszy nam przez większość czasu.

Kiedyś nie dzielono perfum na damskie i męskie. W czasach starożytnych wszyscy używali tych samych kompozycji zapachowych. W dzisiejszych czasach również powstały perfumy typu unisex, jednak są one traktowane raczej jak modny trend, który nie jest w stanie wyprzeć z rynku męskich i damskich perfum.

W damskich perfumach najczęściej można wyczuć delikatne i subtelne mieszanki kwiatów i owoców, natomiast męskie nuty zapachowe są intensywne, ziołowe często z nutą przypraw. Bardzo często można w nich wyczuć również skórę oraz nuty drzewne, które są uwielbiane przez mężczyzn.

W męskich perfumach można spotkać bardzo różne kompozycje zapachowe, które są dostosowane do Panów w różnym wieku i o różnym charakterze. Mężczyźni również często sięgają po perfumy z nutami cytrusowymi, które energetyzują i pobudzają. Na wieczór częściej sięgają po perfumy z afrodyzjakami, jak drzewo sandałowe, skóra czy ambra, aby uwodzić płeć przeciwną.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.

Reset Password