Top

Większość z nas kocha perfumy i uwielbia otaczać się pięknymi zapachami, jednak tak naprawdę niewiele wie na ich temat. Chociażby fakt, że perfumy wynalazła kobieta i początkowo były wykorzystywane tylko do celów sakralnych wiedzą tylko nieliczni, dlatego przedstawiamy najważniejsze fakty o perfumach.

Co oznaczają symbole pojawiające się na opakowaniach?

Na rynku wyróżniamy różne pachnidła. Do najbardziej popularnych zaliczamy perfumy, wodę perfumowaną oraz wodę toaletową, które posiadają określone oznaczenia na pudełkach.

Perfumy – Perfume

Woda perfumowana – EDP

Woda toaletowa – EDT

Jak dobrać idealne perfumy?

Wybierając perfumy nigdy nie sugeruj się nowościami ani opiniami innych. Zapach to indywidualna kwestia każdej osoby i to Ty musisz się w nim dobrze czuć. Idealny zapach nie drażni, nie wywołuje migreny i nigdy się nie nudzi. Wręcz przeciwnie, przywołuje miłe wspomnienia, mobilizuje do działania, poprawia nastrój oraz doskonale podkreśla nasz charakter.

Większość zapachów jest syntetycznych

Czy wiesz, że większość zapachów jest dalekich od tego co czuje Twój nos? Chociażby piękny zapach truskawek najczęściej jest syntetycznym wyrobem, który powstaje z zapachu skoszonej trawy, jabłek, waty cukrowej oraz masła.

Co zrobić, aby utrwalić zapach perfum?

Perfumy to substancje ulatniające się, dlatego warto spryskać nimi dyskretne miejsca, w których mocniej pulsuje krew, jak kark czy nadgarstki. Bardzo dobrze zapach jest pochłaniany przez włosy, dlatego pamiętaj o nich używając perfum. Wystarczy rozpylić chmurę perfum i wejść w nią wtedy zapach równomiernie pokryje włosy.

Jak sprawdzać perfumy w drogerii?

Absolutnie nigdy nie wąchaj więcej niż 3-4 zapachy. Twój zmysł węchu może tego nie wytrzymać i przestanie spełniać swoją rolę. Pamiętaj, aby zapach zawsze sprawdzać na skórze, ponieważ na papierku nigdy nie będzie tak samo pachniał, jak na ciele.

Jak przechowywać perfumy?

Perfumy zawsze przechowujemy z dala od światła w zamkniętym pudełeczku. Pamiętaj, że perfumy nie lubią ani zimna ani ciepła, jak również zmiany temperatury, dlatego łazienka nie jest dobrym pomysłem na ich przechowywanie, ponieważ podczas kąpieli bardzo często temperatura wzrasta. Dobrym pomysłem jest przechowywanie perfum w komodzie w sypialni, ponieważ jest tam stała temperatura oraz brak nasłonecznienia.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
Nie masz uprawnień do rejestracji

Reset Password