Top
Perfumy z różowym pieprzem

W ostatnich czasach, dla osób poszukujących nowych wyzwań powstały perfumy z dodatkiem różowego pieprzu, który nadał nowego charakteru przeróżnym kompozycją zapachowym.

Różowy pieprz jest znany jako przyprawa kuchenna, która posiada lekko słodko ostry smak i bardzo intensywny aromat. W przeciwieństwie do czarnego pieprzu nie jest tak ostry i palący a jego lekko różany posmak sprawia, że doskonale komponuje się z owocowo cytrusowymi mieszankami nadając im pikanterii.

Różowy pieprz pochodzi z Ameryki Południowej i tak naprawdę nie jest pieprzem a jagodą. Został tak nazwany ze względu na swój ostry smak. Owoce różowego pieprzu są również wykorzystywane jako ozdoby. Można je spotkać najczęściej w stroikach Bożonarodzeniowych.

Różowy pieprz jest bardzo lotny, dlatego doskonale uzupełnia cięższe nuty zapachowe. Producenci perfum dopiero od niedawna nauczyli się wykorzystywać jego walory zapachowe, które okazały się strzałem w dziesiątkę.

Perfumy Exscenti N°12 będące połączeniem mocnej paczuli i ostrego pieprzu doskonale pobudzają zmysły i dodają nowej energii.

v

Marka Exscenti to więcej, niż zapachy. To perfumy stworzone z codzienności i jej wszystkich kolorów, z drobnych i wielkich radości, ze skojarzeń tego, co najpiękniejsze.