Top
Z czego składają się perfumy

Na co dzień wszyscy korzystamy z perfum, jednak czy ktoś zastanawiał się kiedyś z czego tak naprawdę składają się perfumy?

W pierwszej kolejności należy wyjaśnić różnicę, pomiędzy perfumami a wodą perfumowaną, ponieważ ich skład jest bardzo znaczący. Perfumy bowiem zawierają nawet do 43% olejków eterycznych natomiast woda perfumowana posiada ich nie więcej niż 10-15%. Ma to bardzo istotny wpływ na trwałość zapachu.

Substancje zapachowe zwane powszechnie absolutem występują w postaci naturalnej oraz syntetycznej. Są to związki chemiczne, które odtwarzają naturalne akordy zapachowe, roślin, drzew, ziół czy zwierząt.

Obecnie w perfumiarstwie najczęściej wykorzystuje się syntetyczne zamienniki ze względu na cenę oraz ochronę roślin i zwierząt.

Najcenniejsze afrodyzjaki często pochodzą z miejsc około odbytniczych zwierząt, dlatego aby pozyskać niesamowitą wydzielinę zabijano je lub torturowano. Pozyskanie zniewalającego zapachu piżma kosztowało życie piżmowce syberyjskie, szczury a nawet skunksy. Dziś te zapachy wytwarza się w sposób chemiczny w laboratoriach, aby zwierzęta nie musiały cierpieć.

Dodatkowo naturalne zapachy są niesamowicie drogie, ponieważ kilogram ambry, która jest wydzieliną z żołądka kaszalota to koszt około 65 tysięcy euro.

Poza substancjami zapachowymi w skład perfum wchodzi głównie alkohol.

v

Marka Exscenti to więcej, niż zapachy. To perfumy stworzone z codzienności i jej wszystkich kolorów, z drobnych i wielkich radości, ze skojarzeń tego, co najpiękniejsze.