Top
perfumy exscenti

Wszyscy z nas kochają perfumy i nie wyobrażają sobie bez nich życia. To jakie wybieramy kompozycję zapachowe jest kwestią bardzo indywidualną i zależną od wielu czynników. Pora roku, nastrój, osobowość czy charakter danego spotkania wpływają na wybór określonych akordów zapachowych. Latem chętniej sięgamy po subtelne, lekkie aromaty, które podkreślają naszą delikatność, natomiast zimą częściej stawiamy na mocniejsze akcenty.

Każdy z nas ma swoje ulubione perfumy a czy wiecie, jak one powstają?

Kiedyś w perfumach wykorzystywano wyłącznie kompozycje zapachowe pochodzenia naturalnego. Były to mieszaniny przeróżnych ziół, kwiatów oraz olejków w różnych proporcjach.  Perfumiarze posiadali ogromną wiedzę z różnych dziedzin. Specjalnie dobierali kwiaty, liście i kory drzewne, które następnie poddawali ekstrakcji, dzięki temu potrafili stworzyć przepiękne kompozycje zapachowe.  Bardzo często w perfumiarstwie pojawiały się nuty zwierzęce i egotyczne w wyniku, których wiele gatunków roślin zostało zniszczonych a zwierzęta były torturowane w celu pozyskania ich wydzieliny.

Pod koniec XIX wieku zaczęto zastępować zapachy naturalne syntetycznymi. Są one powszechnie używane do dziś a mało, które znane domy mody wykorzystują naturalne aromaty.

Składniki syntetyczne są doskonale dopracowane, dlatego są bardzo trwałe i mocne a co najważniejsze o wiele tańsze niż zapachy pozyskiwane naturalnie. Dodatkowo, aby je otrzymać nie muszą cierpieć przy tym rośliny ani zwierzęta.

Tak więc różnica pomiędzy zapachami naturalnymi a syntetycznymi tkwi w sposobie ich produkcji. Naturalne pochodzą z części roślin, kwiatów, drzew oraz zwierząt a syntetyczne są stworzone laboratorium.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
Nie masz uprawnień do rejestracji

Reset Password